Dell XPS 13-9365 2 in 1 Touch Laptop I5-7Y57 8GB RAM, 256GB Solid State Drive, Windows 10 Pro - Refurbished
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Technical Specs
SYS Specs:
  • Model: Dell XPS 13-9365
  • Operating System: Windows 10 Professional
  • Graphics Processing Type: Integrated
  • Type: Laptop 2-in-1
  • Processor: Intel i5-7Y57
  • Processor Speed: 1.3GHz
  • Storage Type: Solid State Drive
  • Storage:Ā 256GB Solid State Drive
  • Memory Size: 8GB
  • Resolution: 1920 x 1080
  • Screen Size: 13.3"
  • Touchscreen: Yes
SYS Ports and Other Specs:
  • Built-in Webcam
  • USB 3.1
  • 3.5mm jack
  • SD Card
  • USB-C Thunderbolt 3.1
What's in the Box:
  • Dell XPS13-9365
  • AC Power Adapter
  • Warranty Card
Features:
  • Free 1 Year Warranty for Hardware Parts AND Labor.
Device Condition:
  • The condition of the device is A-Grade.
  • This device is refurbished by trained technicians, and is in a fully functional condition.
  • Minimum cosmetic wear might be on the device, which has no effect on its functionality.
Ā
Ā
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Technical Specs
SYS Specs:
  • Model: Dell XPS 13-9365
  • Type: Laptop 2-in-1
  • Processor: Intel i5-7Y57
  • Processor Speed: 1.3GHz
  • Memory Size: 8GB
  • Resolution: 1920 x 1080
  • Screen Size: 13.3"
  • Touchscreen: Yes
SYS Ports and Other Specs:
  • Built-in Webcam
  • USB 3.1
  • 3.5mm jack